Естафета Пам’яті. Вишгород

22.08.2014

Восени ми відзначатимемо 70-ту річницю визволення України від фашистських загарбників. Влітку численні краєзнавчі і туристичні загони Київщини пройшли у своїх районах маршрутами «Естафети Пам'яті», які пролягли по пам'ятних місцях, що зберігають біль і славу подій війни.
У квітні 2014 року юні краєзнавці Вишгородщини долучилися до Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції «А ми ту славу збережемо», яка присвячена 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників.
В рамках акції стартувала «Естафета Пам'яті», екскурсійний маршрут якої розробили і пройшли вихованці краєзнавчих об'єднань Вишгородського Центру творчості «Дивосвіт»: гурток «Юний екскурсовод» (керівник Г. Я. Петрук), який працює на базі музею Бойової Слави Вишгородської ЗОШ №1 та «Історія рідного краю» (керівник Н. Г. Сахарова).

1_естафета_пам'яті_вишгород

Екскурсійний маршрут розпочався зі зразкового музею Бойової Слави Вишгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Юні екскурсоводи розповіли про визволення України і Київської області та присвячену цим подіям «Естафету Пам'яті» навіть наймолодшим школярам, учням 1-ших класів.

Краєзнавці пройшли шляхом визволення міста Вишгорода від німецько-фашистських загарбників у вересні-жовтні 1943 року воїнами 167-ї Двічі Червонопрапорної Сумсько-Київської стрілецької дивізії. Вони відвідали всі пам'ятні місця слави героїчної 167-ї Двічі Червонопрапорної Сумсько-Київської стрілецької дивізії, вшановуючи пам'ять полеглих героїв, зустрічалися там з ветеранами.

2_естафета_пам'яті_вишгород

Меморіальна плита «Висотка», що знаходиться на Ольжиній горі у Вишгороді на території церкви Бориса і Гліба; встановлена у 1970 році.

3_естафета_пам'яті_вишгород

Могила Героя Радянського Союзу Попова Сергія Карповича розташована на міському старому цвинтарі (Ольжина гора); знаходиться під постійним наглядом учнів Вишгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

4_естафета_пам'яті_вишгород

Пам'ятний знак «Штаб 167» встановлений у 1985 році на місці командного штабу 167-ї стрілецької дивізії на парапеті Київського водосховища на шляху Вишгород - Гористе. Василь Андрійович Іванов зустрівся на цьому місці з учасниками естафети і розповів про подвиги своїх однополчан - воїнів 167 СД.

5_естафета_пам'яті_вишгород

Стела «Слава визволителям» розташована біля Київського водосховища; встановлена у 1980 році на місці форсування Дніпра; на допоміжних плитах викарбувані імена та прізвища командного складу, воїнські звання героїв та їхні нагороди.

6_естафета_пам'яті_вишгород

Пам'ятник невідомому солдату у місті Вишгород на вулиці Шкільній біля історико-краєзнавчого музею встановлено у 1983 році над братською могилою полеглих на Вишгородщині героїв війни. Від пам'ятника простягається Алея Слави. На Алеї Слави відбуваються перепоховання останків солдат.

 

Екскурсійним маршрутом «Естафета Пам'яті» у м. Вишгороді протягом травня-
серпня 2014 року пройшли не лише учні Вишгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Юні екскурсоводи-краєзнавці проводили екскурсії протягом літа: тут побували краєзнавчі загони Вишгородського району. Учні Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір'я» та Вишгородського технічного ліцею теж відвідали пам'ятні місця маршруту.