«Прес-весна на Дніпрових схилах» - 2014

24.05.2014

Текст: Анастасія Непокритова
Фото: Влад Марущенко
«Школа журналістики» ЦТ «Дивосвіт»


Дванадцятий рік поспіль у теплі травневі дні Київський палац дітей та юнацтва гостинно зустрів юних кореспондентів з України та інших країн на Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах».
Традиційно його проводять Міністерство освіти і науки, Департамент освіти і науки молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради, Київський палац дітей та юнацтва, інформаційно-творче агентство «Юнпрес».
Вишгородський Центр творчості «Дивосвіт» на фестивалі представляло четверо учасників зі студії «Школа журналістики» (керівник Ольга Думанська).

юнпрес-2014

Гостей на фестиваль приїхало багато не тільки зі всієї України, а ще й з Азербайджану, Білорусії, Гвінеї, Камеруну, Естонії, Польщі, Латвії, Придністров'я, Російської Федерації.
Фестиваль, як завжди, відкрила прес-конференція, на яку були запрошені керівники організаторів та співорганізаторів конкурсу, провідні спеціалісти в галузі журналістики, почесні гості. До молодих репортерів звернулася директор КПДЮ Оксана Добровольська і подякувала учасників такого представницького фестивалю за те, що покоління за поколінням зберігають традиції палацу.

юнпрес-2014

Стартував конкурс ще у жовтні, діти отримали завдання, цього разу воно звучало для усіх номінацій однаково - «Сила мого народу». Коли визначалася тема, ще ніхто й не підозрював, що вона так влучно відповідатиме на злобу дня. Наш народ пережив трагічні моменти своєї історії. І звісно, патріотичний дух українського народу відобразився на папері, у відео та фоторепортажах юних репортерів.
На розгляд журі прийшло понад 2500 робіт у номінаціях: соціальний проект, IT-технології, газета, телефільм, радіорепортаж, журналістська робота, літературна робота, фоторепортаж.
Члени журі високо оцінили рівень надісланих робіт. Цілком зрозуміло, що ті роботи, які серед майже трьох тисяч надісланих робіт стали лауреатами або володарями спеціальних відзнак, вже здобули велику перемогу - ці роботи дійсно професійно і вдало зроблені. То ж нам, «дивосвітівцям», було приємно отримати свої нагороди - спеціальні премії у номінації «Фоторепортаж».
Двох днів було замало, щоб охопити усю палітру роботи фестивалю. Бо потрібно було нагородити усіх переможців та номінантів у численних конкурсах, промовити багато теплих слів та побажань, звернених до юних талантів нашої батьківщини, переглянути концертну програму, відвідати екскурсії по Києву, побувати на Хрещатику, у Ботанічному саду, погуляти Печерськом, завітати на Співоче поле на тюльпанову експозицію, на арт-вечірці представляти свій регіон і своє українське національне вбрання, прийняти участь в різноманітних акціях, висаджувати квіти на алеях міста, розмальовувати авто і ще безліч цікавих справ, які зробили наше перебування на фестивалі яскравим і надзвичайно активним.
Але й після повернення учасників додому робота за проектами фестивалю ще не закінчилася - новий проект «Артек+» був запроваджений на цьому фестивалі. Переможці та лауреати різноманітних номінацій конкурсу та спеціальних премій минулого року вже побували в міжнародному таборі «Артек» на журналістській зміні. Цього року міжнародний табір «Артек» переїхав з окупованого Криму і облаштувався у Карпатах на Буковелі. Тож путівку тепер потрібно виборювати у конкурсі на краще висвітлення роботи фестивалю у ЗМІ та інтернет-ресурсах. Відтак, учасникам (нашій «Школі журналістики» теж) ніколи відпочивати, і ми знову взялися до роботи.