ТЕАТРАЛЬНА СУБОТА - 2014

31.03.2014

З минулого року у Вишгородському районному Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» було започатковано чудову весняну традицію - збиратися у останню суботу березня на театральний уїкенд.
Тож 29 березня у Вишгороді знову зібралися театрали на ІІ Вишгородський відкритий фестиваль аматорських театральних колективів «ТЕАТРАЛЬНА СУБОТА».

театральна субота-2014

Цього року до «Дивосвіту» завітали артисти з Ірпеня, Бучі, Фастова, Борисполя, Березані, Славутича і, звісно, з Вишгорода. Всі вистави, представлені на фестивалі, були дуже різними і за тематикою, і за стилістикою, і за віком учасників.
Тут були кілька казкових вистав, теж дуже різнопланових: «Вікно в Небувандію» за повістю Дж. Баррі «Пітер Пен і Венді» від театральної студії «Експромт» Вишгородського районного будинку культури «Енергетик»; «Збірка казок», зібраних на Бориспільщині етнографом П. Чубинським, від творчої студії «Чабрець» Будинку дитячої та юнацької творчості м. Борисполя; авторська дитяча вистава за мотивами української народної казки «Рукавичка» від молодшої групи творчого об'єднання «Різні Люди» Вишгородського районного Центру творчості «Дивосвіт», а старший склад «Різних Людей» представив також казку-памфлет для дорослих за мотивами п'єси Є. Шварца «Тінь».
Театрально-драматичний гурток «Гармонія» з Фастівського районного еколого-етнографічного центру працює в жанрі театральної публіцистики, ними була показана авторська вистава «25-00», яка розкриває болючі соціальні проблеми сьогодення.
Вистава «Театр, ти - світ!» театрального гуртка «Карусель» Центру творчості дітей та юнацтва м. Ірпеня має просвітницький характер, адже в ній є і відомості про історію театру, і уривок з п'єси Г. Квітки-Основ'яненка «Сватання на Гончарівці». А театральний гурток «Мельпомена» Бучанського центру позашкільної роботи виправдав свою класичну назву, показавши одноактову п'єсу Ж-Б. Мольєра «Кумедні манірниці».
Вибір студії «Драм Арт» палацу дитячої та юнацької творчості м. Славутича був найбільш неочікуваним - вони обрали для постановки п'єсу Н. Садур «Чудная баба», в якій реалізм преплітається з абсурдом. А юна акторка Надія Попикіна зі студії «Арлекін» Березанського центру дитячої та юнацької творчості «Надія» виступила з монологом Олени з п'єси М. Кропивницького «Глитай, або ж павук».

театральна субота-2014

Професійне журі фестивалю вручило дипломи в різних номінаціях: за кращу сценографію, костюми, музичне оформлення, акторські роботи та режисуру.
Відзнаку «Кращий актор» отримали артисти з творчого об'єднання «Різні Люди»: Артем Пилипенко і наймолодший артист фестивалю п'ятирічний Максим Лапін. Диплом «Краща актриса» отримали артистки Валерія Валенчук (студія «Експромт») та Наталія Будзяк (гурток «Мельпомена»).
Спеціальну відзнаку журі за режисуру і акторський ансамбль отримала вистава «Чудная баба» студії «Драм Арт», це були найстарші учасники фестивалю, у яких було чого повчитися юним акторам.
А найкращі вистави отримали дипломи лауреатів фестивалю. Лауреатом ІІІ ступеню стала чарівна і зворушлива вистава «Вікно в Небувандію» студії «Експромт». ІІ місце отримала яскрава і весела вистава «Рукавичка» молодшої групи творчого об'єднання «Різні Люди», в якій грали зовсім маленькі актори від 5 до 7 років.
Найкращою ж виставою було визнано «Тінь» творчого об'єднання «Різні Люди». Ця динамічна, актуальна, захоплююча велика вистава, в якій поєднуються казка і реальність, іронія і ліризм, видовищність і щирість почуттів, отримала диплом лауреата І ступеню і бурхливий відгук глядачів.

театральна субота-2014

Відлунали оплески, вщухли емоції, відшуміла друга «ТЕАТРАЛЬНА СУБОТА». Але наступної весни на мистецький уїкенд «Дивосвіт» знову збере всіх, хто прагне творчого спілкування, хто чекає на нові знайомства і враження, кого приваблює дивовижний світ театру.

  • Дивитися фото з фестивалю ТЕАТРАЛЬНА СУБОТА - 2014 в соціальних мережах facebook, vkontakte
  • Фотозвіт з вистави "ТІНЬ" творчого об'єднання "Різні Люди" на facebook та vkontakte
  • Фотозвіт з вистави "РУКАВИЧКА" молодшої групи творчого об'єднання "Різні Люди" на facebook та vkontakte