СВІТ У ВИШГОРОДСЬКИХ БАРВАХ. Вишгородському району 40 років

15.04.2013

12 квітня 2013 року, у знаковий день в історії Вишгородського району - день його створення, в Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» зійшлися дороги юних краєзнавців. Вони зібралися на VI районну конференцію «Світ у Вишгородських барвах», яка щороку збирає навесні юних науковців Вишгородщини.

40 rokiv vyshgorod.region

Учасників конференції привітали Валентина Іванівна Духота, заступник голови Вишгородської районної державної адміністрації, та Світлана Анатоліївна Малашенко, виконуюча обов'язки начальника відділу освіти Вишгородської райдержадміністрації.

svit uvyshgorods'kyh barvah

У районі постійно ведеться пошукова краєзнавча робота, яку організує, систематизує і розвиває в рамках проекту «Шляхами відкриттів» заступник директора ЦТ «Дивосвіт» Наталія Геннадіївна Сахарова. Результати цієї роботи - матеріали найкращих краєзнавчих розвідок - були представлені у доповідях юних краєзнавців.
Олександр Кунах, вихованець гуртка «Історія рідного краю» Центру творчості «Дивосвіт» (керівник Сахарова Наталія Геннадіївна), учень Козаровицької школи, представив доповідь «Відродження духовності Вишгородського краю». Олександра також привітали як переможця міжнародного конкурсу з українознавства.
Про історію храму святих Бориса і Гліба йшлося у виступі «Вишгородська святиня - храм Бориса і Гліба» Євстратової Катерини, члена ради зразкового музею бойової слави Вишгородської загальноосвітньої школи №1 (керівник Петрук Галина Яківна).

1-2

Зразковий музей народного побуту та етнографії «Світлиця» представляла на конференції Чернявська Катерина, вихованка гуртка «Музейна справа» (керівник Задорожна Тамара Степанівна), учениця Жукинської школи. Вона виступила із розповіддю «Народні промисли села Жукин кінця ХІХ - початку ХХ століття», яка супроводжувалася живими ілюстраціями з народного побуту у виконанні вихованок цього гуртка.

3

Шляхами бойової слави Вишгородщини повела слухачів Василенко Катерина, вихованка гуртка «Музейна справа» (керівник Сергієнко Оксана Петрівна), учениця Ясногородської школи.
Про актуальні екологічні проблеми сьогодення у Вишгородському районі розповів Савицький Павло у виступі «Екологія селища Димер: проблеми та їх вирішення», вихованець гуртка «Юний натураліст» (керівник Старжинська Олена Іванівна), учень Димерської гімназії.

4-5

Наша земля славиться своїми людьми. Ми пишаємося, що багатьох наших земляків знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Про таку людину - отця Олександра Катюжанського, який ось уже 10 років служить у Катюжанській Свято-Михайлівській церкві, - розповіла вихованка історико-краєзнавчого гуртка, учениця Катюжанської школи Корнієнко Наталія (керівник Осадча Людмила Вікторівна).
Про Почесну громадянку Вишгородського району Заблоцьку Марію Юхимівну підготували розповідь Гурбанова Карина та Селега Євген, вихованці гуртка «Історія рідного краю» з Гаврилівської школи (керівник Луцишина Юлія Володимирівна). Сама Марія Юхимівна була присутня на конференції і дуже дякувала юним краєзнавцям і своїм колегам-педагогам за те, що вони шанують її працю.

6

Духовність і містика глибини тисячоліть, гармонійна система древнього військового мистецтва наших пращурів - це предмет вивчення вихованців гуртка «Мистецтво бою гопак», що діє при Синяківській школі (керівник Романенко Владислав Володимирович), що і було продемонстровано у їхньому виступі.

7

Усі юні науковці отримали дипломи та призи за найкращі краєзнавчі розвідки.
З нагоди 40-річчя Вишгородського району у фойє "Дивосвіту" діє тематична експозиція робіт з образотворчого мистецтва та фото, учасники якої отримали дипломи та нагороди на конференції.

8

За найкращі роботи у виставці з образотворчого мистецтва «Вишгородщина барвінкова» нагороди отримали: Купрієнко Катерина, вихованка гуртка «Музейна справа», учениця Ясногородської школи; Теплюк Любов, вихованка гуртка «Юні екскурсоводи», учениця Демидівської спеціалізованої школи; Косян Юлія, вихованка гуртка «Музейна справа», учениця Жукинської школи.
За кращі роботи у фотовиставці «Стежками рідного краю» були нагороджені: Рядова Богдана, учениця Димерської гімназії; Благодир Євген, вихованець гуртка «Історія рідного краю», учень Синяківської школи; Бурангулова Владислава, вихованка гуртка «Юні екскурсоводи», учениця Вишгородської районної гімназії «Інтелект».
Призи для нагородження надала Спілка підприємців Вишгородщини, що постійно підтримує юні таланти району, які залучає до творчого розвитку Вишгородський Центр творчості «Дивосвіт».