ТЕАТРАЛЬНА СУБОТА - 2013

02.04.2013

Cуботнього ранку 30 березня до Вишгородського Центру творчості «Дивосвіт» завітали прихильники театрального мистецтва, аби провести цей вихідний творчо, змістовно і цікаво.
Відкрився Перший Вишгородський відкритий фестиваль аматорських театральних колективів «Театральна субота».
Театри-студії не тільки з Вишгородського району, але й з інших районів Київської області зібралися, щоб влаштувати мистецький уїк-енд для всіх, хто любить театр.

teatral'na subota - 2013

Організатором фестивалю «Театральна субота» є Вишгородський районний Центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт». Учасників фестивалю і глядачів привітала директор цього творчого закладу Олена Іванівна Андріяш, побажавши успіхів і натхнення.
Якщо учасниками фестивалю були юні артисти-аматори, які роблять перші кроки в мистецтві театру, то в журі працювали артисти-професіонали, які присвятили цьому мистецтву своє життя: актор та режисер Київського театру-студії «Чорний квадрат» Євген Волошенюк, артистка театру і кіно Олена Сікорська, голова журі - актор Національного академічного театру ім. Івана Франка, заслужений артист України Анатолій Гнатюк.
Програма фестивалю «Театральна субота» складалася з кількох вистав. Журі із захопленням відмічало кожну деталь у виставах: режисерські знахідки, талановитих артистів, виразність образів, актуальність тем, музичне оформлення, сценографію, костюми і ще багато-багато різноманітних особливостей. Тож і нагород було багато.
Були відзначені дипломами акторські роботи Маріанни Беркун, Євгенії Зіньковської, Даніїла Боровика, Дар'ї Тамбулатової зі студії «Експромт» Вишгородського районного будинку культури; Єгора Олійника зі студії «Жителі сцени» Новопетрівської школи мистецтв та Артема Пилипенка з творчого об'єднання «Різні Люди» Вишгородського Центру творчості «Дивосвіт».
Вистава «Наш мир» у жанрі публіцистичного театру студії «Гармонія» з Фастівського районного еколого-етнографічного центру була відмічена у номінаціях «Сценографія» (за справжні живописні декорації, виконані на холстах) та «Авторська робота» (за сценарій випускниці колективу Ірини Стецюк).
Театральний гурток «Драм Арт» з Палацу дитячої та юнацької творчості міста Славутич привітали з дебютом, адже це був їхній перший конкурс, а за виставу«Театральне асорті» вони отримали спеціальну відзнаку журі «За сценічне втілення класики світової літератури», ними були представлені і сцени з «Фауста», і з «Аліси в Задзеркаллі», і «Маленького принца».
У номінації «Кращі костюми» отримала диплом вистава «Відкрийте навстіж двері в казку» театру-студії «Жителі сцени», якою керує Марія Прилипко (Новопетрівська дитяча школа мистецтв), адже костюми тварин та птахів у цій веселій казковій виставі були дійсно яскраві, креативні і дотепні.
Звісно, всіх цікавило, хто ж буде визнаний найкращим актором та актрисою фестивалю?
У номінації «Кращий актор» було визначено двох переможців: наймолодша зірка фестивалю Михайло Закуцький за роль Карлсона (вистава «Карлсон, который живёт на крыше» молодшої групи ТС «Експромт»; керівник Наталія Філіпова) і натхненний та емоційний Павло Хімоніді за роль Саймона де Кентервіля (вистава «Кентервільський привид» ТО «Різні Люди»).
У номінації «Краща актриса» отримала беззаперечну перемогу Ніна Тараруєва за роль місіс Отіс (вистава «Кентервільський привид» ТО «Різні Люди»).
Диплом «Краща режисура» був вручений Олені Титаренко за постановку вистави «Кентервільський привид».
І от як розподілилися дипломи переможців фестивалю:
Лауреат ІІІ ступеню - вистава «Тутта Карлссон і Людвіг Чотирнадцятий» театральної студії «Експромт» (керівники Артем Буренок і Олександра Артем'єва) Вишгородського районного будинку культури;
Лауреат ІІ ступеню - вистава «Наш мир» студії «Гармонія» Фастівського еколого-етнографічного центру;
Лауреат І ступеню - вистава «Кентервільський привид» творчого об'єднання «Різні Люди» (керівник Олена Титаренко) Вишгородського районного Центру художньої творчості «Дивосвіт».
І журі, і глядачі, і учасники фестивалю - всі одноголосно висловили задоволення від фестивалю і побажання: щороку на весняних канікулах збиратися у Вишгороді на сцені "Дивосвіту" для творчого спілкування. Тож до наступної «Театральної суботи»!