«ГАЛЕРЕЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ». Краєзнавча конференція у День ПАМ’ЯТІ та ПРИМИРЕННЯ

08.05.2019

8 травня у ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ та ПРИМИРЕННЯ в «ДИВОСВІТІ» відбулася щорічна районна конференція юних краєзнавців «Світ у Вишгородських барвах».
Її тема «ГАЛЕРЕЯ НАЦІОНАЛЬНЇ ПАМ'ЯТІ» нікого не залишила байдужим. Саме про це зазначили у своєму зверненні до учасників конференції заступник голови Вишгородської районної ради Марина Ганіцька та начальник відділу освіти Вишгородської РДА Тетяна Фороща.
Розповіді-дослідження юних істориків, музеєзнавців, екскурсоводів познайомили вишгородських школярів з пам'ятними місцями нашого району, які пов'язані з трагічними подіями історії нашого краю, з героями, які віддали своє життя за мирне майбутнє України.

Болісні й пекучі спогади дітей війни у розповіді катюжанських краєзнавців з музею «Історія школи» викликали надзвичайне співчуття усіх присутніх.
Форсування Дніпра, Лютізький плацдарм, визволення Києва - ці події увіковічнені в музеях, пам'ятних знаках, назвах вулиць у багатьох населених пунктах нашого району, про це й розповідали наші юні історики. Змістовна розповідь вихованки гуртка «Юні екскурсоводи» музею бойової слави «Лютізький плацдарм у 1943 році» про шанобливе ставлення до чисельних пам'ятників села Лютіж.
Історія створення й діяльність музею «Битва за Київ у 1943 році», що у Нових Петрівцях, у доповіді вихованців гуртка «Мальовничий край» Новопетрівської школи №2.
Юні екскурсоводи провели відео-екскурсії місцями славетних подій: екскурсійний маршрут місцями героїчного шляху 167-ї Сумсько-Київської стрілецької дивізії від Зразкового музею Бойової слави Вишгородської школи №1; екскурсія меморіальним комплексом у селі Пилява від ради історичного музею Ясногородської школи.
А краєзнавці Зразкового музею «Партизанська слава» Литвинівської школи розповіли про партизанський опір на території Київщини - про партизанів Нацевича. Крім того, вони представили епізод з реконструкції подій, пов'язаних з окупацією нашого краю фашистськими військами.
Хвилиною мовчання та покладанням квітів до Братської могили завершилися виступи краєзнавців.

Підводячи підсумки конференції і роботи шкільних музеїв Вишгородського району, директор «Дивосвіту» Олена Андріяш подякувала і учням, і їхнім педагогам за те, що вони займаються такою важливою справою, висловила подяку незмінному лідеру краєзнавчої роботи у школах району і керівнику проекту «Світ у Вишгородських барвах» Наталії Сахаровій та керівникові військово-патріотичного клубу «Легіон» Андрію Сологубу.
На завершення заступник голови Вишгородської районної ради Марина Ганіцька вручила усім найактивнішим грамоти та солодкі подарунки.