Енкаустика або восковий живопис. Цікавий майстер-клас для педагогів у «Дивосвіті»

23.11.2018

23 листопада у Вишгородському районному Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» відбувся майстер-клас для педагогів «Техніка енкаустики або восковий живопис».

дивосвіт_майстер-клас

Енкаустика - це техніка малювання, в якій сполучною речовиною для фарб є віск, вона виникла ще у Стародавній Греції й була дуже популярною, адже воскові картини, нанесені розігрітими восковими фарбами й оплавлені на жаровні, були візуально реалістичними і фантазійними водночас, крім того, найбільш довговічними. У сучасному декоративно-вжитковому мистецтві ця техніка отримала нове життя та стає все більш популярною, адже такі речі, як воскова крейда і звичайна праска, роблять її більш доступною.
Діти у мистецьких студіях із задоволенням опановують енкаустику - тож і педагоги цікавляться можливостями цього жанру образотворчого мистецтва. Керівники студій «Дивосвіту» не стали виключенням. З ними поділилася своїм досвідом учитель Новосілківської ЗОШ І-ІІ ст. Анастасія Геннадіївна Ольховик. Учасниками майстер-класу стали керівники гуртків декоративно-вжиткового напряму.
Незвична техніка живопису викликала живий інтерес, адже чудово розвиває фантазію та уяву, відчуття кольору, будить емоції, тому що створення такої воскової картини - це завжди ефект несподіванки, маленького дива. Та й хто б міг подумати, що, навіть не будучи художником, можна навчитися малювати таким дивним способом - праскою! Такими думками та враженнями ділилися протягом майстер-класу усі педагоги й вирішили обов'язково вдосконалювати власні уміння й навички щодо енкаустики і опановувати восковий живопис зі своїми вихованцями. На завершення заходу його учасники з гордістю демонстрували свої роботи й дякували Анастасії Геннадіївні за цікавий досвід.

дивосвіт_майстер-клас

дивосвіт_майстер-клас

дивосвіт_майстер-клас

дивосвіт_майстер-клас

дивосвіт_майстер-клас

дивосвіт_майстер-клас