ПОЧНИ З СЕБЕ! З нагоди Дня Конституції України

11.06.2018

28 червня 2018 року Україна святкує День Конституції - знаковий і важливий день для українців, день, коли українське суспільство отримало основоположний документ найвищої юридичної сили.
Вихованці краєзнавчих гуртків Вишгородського районного Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» (керівники Наталія Сахарова та Галина Петрук) зацікавилися тим, як виконуються статті Конституції України у їхньому рідному місті. Досліджуючи цю проблему, вони зустрілися з представником Вишгородської міської ради для того, щоб отримати відповіді на питання, які їх хвилюють.

Дивосвіт_краєзнавці_конституція_міськарада

На зустріч з учнями, яка відбулася у приміщенні Зразкового музею Бойової слави Вишгородської ЗОШ №1, прийшла заступник голови Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова.
Цікава розмова охоплювала коло питань, які особливо хвилюють учнівську молодь. Сергій Борисевич відмітив, що останнім часом у місті збільшилася кількість безпритульних, людей, що знаходяться у громадських місцях у нетверезому стані, і поцікавився, чи можна збільшити наряди поліції, які б слідкували за дотриманням правопорядку в місті, а особливо там, де знаходяться дитячі заклади, наприклад, Центр творчості «Дивосвіт» буквально потерпає від цієї проблеми. Аліна Делеган звернулась із проханням розглянути питання про місця відпочинку для старшокласників. Про проблеми із будинковими ліфтами говорив Максим Калінічій, а Даніїл Макаренко запропонував знищити сміттєзвалища на околиці міста. Юлія Осташко та Анастасія Саїнчук переймаються проблемами школи, особливо - відсутністю у їхній школі актової зали.
Тетяна Бражнікова ґрунтовно відповідала на всі запитання. Дуже сподобалась учням її пропозиція щодо створення Вишгородської ради старшокласників, яка могла б вирішувати нагальні шкільні та громадські питання. Наприкінці зустрічі учні склали лист-звернення до голови Вишгородської міської ради Олексія Момота, де виклали основні свої пропозиції. А на вересень запланували скликати з усіх навчальних закладів Вишгорода делегатів до ради старшокласників.
Важливий висновок зробили для себе учні-учасники зустрічі - учнівська молодь повинна розуміти: для того, щоб конституційні постулати не були просто записами на папері, почати треба із себе, тобто неухильно виконувати Основний Закон України і мати активну громадянську позицію. Тоді й результати не забаряться.