Традиційний весняний фестиваль «ТЕАТРАЛЬНА СУБОТА» у «Дивосвіті» цього року був благодійним

05.04.2018

Щороку останньої суботи березня у Вишгородському районному Центрі творчості «Дивосвіт» збираються артисти-аматори та прихильники театрального мистецтва, аби провести цей уїк-енд творчо, змістовно, цікаво.
Географія Вишгородського відкритого фестивалю аматорських театральних колективів «ТЕАТРАЛЬНА СУБОТА» протягом попередніх років була значно ширшою - «Дивосвіт» приймав колективи з різних міст Київської області і навіть з різних міст України. Цього року, готуючись вже вшосте до фестивалю, вирішили спрямувати свої зусилля на те, щоб задіяти більше місцевих колективів, аби познайомити вишгородську публіку з аматорами сцени з творчих закладів міста та шкільними театрами району.
Тож на сцені цьогоріч глядачі мали можливість подивитися вистави творчого об'єднання «РІЗНІ ЛЮДИ» (керівник Олена Титаренко) з Вишгородського Центру творчості «Дивосвіт», дитячого драматичного театру «ЕКСПРОМТ» (керівники Наталія Філіпова та Альона Петлярська) з Вишгородського центру творчості «Джерело», шкільних театрів «РЕТРО з ХОТЯНІВКИ» (керівник Оксана Крупельницька) з Хотянівської ЗОШ та «ОБЕРІГ» (керівники Тамара Косько, Людмила Осадча) з Катюжанської ЗОШ.

театральнасубота-2018_дивосвіт

театральнасубота-2018_дивосвіт

Втім, не обійшлося без найвірніших друзів фестивалю з інших районів Київщини - з міста Славутич студія «ДРАМ АРТ» (керівник Лариса Сивка), вони вже шостий рік поспіль вони учасники фестивалю у Вишгороді, та Києво-Святошинського району - невеличкий театр-студія «ДИВОГЛЯД» (керівник Лариса Бондаренко) з Крюківщини є незмінним учасником і прихильником заходу протягом трьох років.
Суддями «Театральної суботи» цього року були також виключно вишгородські митці: актриса театру та кіно Олена Сікорська; актриса театру та кіно, керівник аматорського театру «Монофон» при районному будинку культури Уляна Штурба та координатор всеукраїнських мистецьких фестивалів, режисер Артем Буренок.
Програма фестивалю передбачала не тільки конкурсні покази вистав, але й благодійні заходи. Їх ініціювали: поетеса Олена Роговенко, авторка збірок дитячих віршів «Книга друзів», які видаються виключно з благодійною метою, та педагоги, батьки і вихованці творчого об'єднання «Різні Люди», які створили дитячу виставу за віршами з цих книжок. Продаж «Книги друзів», благодійний ярмарок, до якого долучилися учасники фестивалю, їхні батьки, небайдужі мешканці міста, та скриньки для благодійних внесків - усе це протягом дня діяло у фойє «Дивосвіту», аби зібрати кошти для допомоги у лікуванні від онкозахворювання двох вишгородських хлопців - Артема Ільченка (15 років) та Олександра Немилостивого (19 років). Тож дружня мистецька спільнота зібрала майже 15 тисяч гривень - кошти перераховані на рахунки батьків хлопчиків.
На фестивалі було представлено дев'ять вистав, які були дуже різними і за жанром, і за стилістикою, і за розмірами. Журі визначило вистави-переможці у номінаціях «Краща вистава шкільного театру», «Краща дитяча вистава», «Краща вистава малої форми», «Подія фестивалю» і, звісно, гран-прі фестивалю - диплом «Найкраща вистава». Крім того, були відмічені дипломами і найкращі актори та акторські ансамблі, і найкращі режисери та педагоги, костюми, музика, вручені спеціальні відзнаки.

театральнасубота-2018_дивосвіт

театральнасубота-2018_дивосвіт

театральнасубота-2018_дивосвіт

театральнасубота-2018_дивосвіт

театральнасубота-2018_дивосвіт

театральнасубота-2018_дивосвіт

театральнасубота-2018_дивосвіт

Отже, підсумки фестивалю «ТЕАТРАЛЬНА СУБОТА» - 2018.

«НАЙКРАЩА ВИСТАВА» (гран-прі)
- Вистава «КОЛИСКОВА ДЛЯ ПРИВИДА». Творче об'єднання «РІЗНІ ЛЮДИ» (старша група). Вишгородський районний Центр творчості «Дивосвіт».

«КРАЩА ДИТЯЧА ВИСТАВА»
- Вистава «ТАЄМНИЦЯ КРАЇНИ СУНИЦЬ». Театральна студія «ДРАМ АРТ». Палац дітей та молоді м. Славутич.

«КРАЩА ВИСТАВА ШКІЛЬНОГО ТЕАТРУ»
- Вистава «КАЙДАШЕВА СІМ'Я». Шкільний театр «РЕТРО З ХОТЯНІВКИ». Хотянівська ЗОШ.

«КРАЩА ВИСТАВА МАЛОЇ ФОРМИ»
- Вистава «ДИРИГЕНТСЬКА ПАЛИЧКА». Творче об'єднання «РІЗНІ ЛЮДИ» (молодша група). Вишгородський районний Центр творчості «Дивосвіт».

«КРАЩА АКТРИСА»
- Віра-Маргарата КОВАЛЬОВА. Роль Людвіга Чотирнадцятого у виставі «Тутта та Людвіг» дитячого драматичного театру «ЕКСПРОМТ». Вишгородський міський центр художньо-естетичної творчості «Джерело».
- Радіслава МАХОНІНА. Роль Кайдашихи у виставі «Кайдашева сім'я» шкільного театру «РЕТРО З ХОТЯНІВКИ». Хотянівська ЗОШ.

«КРАЩИЙ АКТОР»
- Добриня СИВКА. Роль Дениска у виставі «ТАЄМНИЦЯ КРАЇНИ СУНИЦЬ» театральної студії «ДРАМ-АРТ». Палац дітей та молоді м.Славутич.
- Михайло ЗАКУЦЬКИЙ. Роль Ебенезера Скруджа у виставі «ОПОВІДАННЯ З ПРИВИДАМИ» дитячого драматичного театру «ЕКСПРОМТ». Вишгородський міський центр художньо-естетичної творчості «Джерело».

«КРАЩИЙ АКТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ»
- Вистава «ДИРИГЕНТСЬКА ПАЛИЧКА». Творче об'єднання «РІЗНІ ЛЮДИ» (молодша група).

«КРАЩА РОЛЬ ДРУГОГО ПЛАНУ»
- Анастасія ПАВЛЕНКО. Роль баби Палажки у виставі «УКРАЇНСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ» шкільного театру «ОБЕРІГ». Катюжанська ЗОШ
- Єлізавета КУЗЬМИНСЬКА. Роль Максиміліана у виставі дитячого драматичного театру «ЕКСПРОМТ». Вишгородський міський центр художньо-естетичної творчості «Джерело».

«КРАЩА ЕПІЗОДИЧНА РОЛЬ»
- Варя КРАСКІВСЬКА та Ліза АНДРАМАНОВА. Ролі Підлиз у виставі «ТАЄМНИЦЯ КРАЇНИ СУНИЦЬ» театральної студії «ДРАМ АРТ». Палац дітей та молоді м.Славутич.
- Софія СИВАК. Роль Наталки у виставі «ПО-МОДНЬОМУ» студії-театру «ДИВОГЛЯД». Крюківщинський центр дитячо-юнацької творчості Києво-Святошинського району.

«КРАЩА РЕЖИСУРА»
- Олена ТИТАРЕНКО. Вистави творчого об'єднання «РІЗНІ ЛЮДИ»: «Читаємо вірші для друзів», «Диригентська Паличка», «Колискова для привида».

«КРАЩЕ МУЗИЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ»
- Вистава «КОЛИСКОВА ДЛЯ ПРИВИДА». Творче об'єднання «РІЗНІ ЛЮДИ».

«КРАЩІ КОСТЮМИ»
- Вистава «КАЙДАШЕВА СІМ'Я». Шкільний театр «РЕТРО З ХОТЯНІВКИ».

«ПЕРСПЕКТИВА»
- Уляна БАЗУЄВА. Роль Вірджинії у виставі «Колискова для привида». Творче об'єднання «РІЗНІ ЛЮДИ».
- Віталій СИДОРЧУК. Роль Вареника у виставі «По-модньому». Студія-театр «ДИВОГЛЯД».

«ЗА КРАЩЕ ВТІЛЕННЯ ОБРАЗУ»
- Марина ІВАЩУК. Роль Тутти Карлсон у виставі «Тутта та Людвіг» дитячого драматичного театру «ЕКСПРОМТ». Вишгородський міський центр художньо-естетичної творчості «Джерело».

«ПОДІЯ ФЕСТИВАЛЮ»
- Вистава-замальовка «ЧИТАЄМО ВІРШІ ДЛЯ ДРУЗІВ». Творче об'єднання «РІЗНІ ЛЮДИ» (малюки). Вишгородський районний Центр творчості «Дивосвіт».

«СПЕЦІАЛЬНІ ВІДЗНАКИ ЖУРІ»
- Анна ШИГИМАГІНА та Михайло ЗАКУЦЬКИЙ за КРАЩУ СЦЕНІЧНУ ВЗАЄМОДІЮ у виставі «ОПОВІДАННЯ З ПРИВИДАМИ» дитячого драматичного театру «ЕКСПРОМТ»
- Лариса СИВКА - керівник театральної студії «ДРАМ АРТ» за ЛЮБОВ та ВІДДАНІСТЬ ТЕАТРАЛЬНОМУ МИСТЕЦТВУ.

«ЗА ПРИХИЛЬНІСТЬ ДО ТЕАТРУ»
- Шкільний театр «ОБЕРІГ» Катюжанської ЗОШ - вдалий дебют на фестивалі.
- ПАВЛО ХІМОНІДІ - актор і педагог творчого об'єднання «РІЗНІ ЛЮДИ» - найстарший і найвірніший учасник фестивалю.

театральнасубота-2018_дивосвіт

театральнасубота-2018_дивосвіт

театральнасубота-2018_дивосвіт

театральнасубота-2018_дивосвіт

Організатор фестивалю Вишгородський Центр творчості «Дивосвіт» вдячний усім, хто надав свою допомогу у зборі коштів для лікування дітей, хто подарував придбані на фестивалі книжки дітям зі школи «Надія», хто допомагав у проведенні заходу та підтримував фестиваль: депутатам міської ради Олені та Володимиру Лісогорам, студійцям аматорського театру «Монофон» та працівникам будинку культури, батьківській громаді та педагогам Катюжанської школи, батькам вихованців творчого об'єднання «Різні Люди», всім «дивосвітівцям», усім небайдужим людям.