До Дня Гідності та Свободи. Обласна краєзнавча конференція «ГЕРОЇ СЕРЕД НАС: СУЧАСНІ ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ»

21.11.2016

Департаментом освіти і науки Київської облдержадміністрації, КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», відділом освіти і науки Вишгородської районної державної адміністрації, Вишгородським районним Центром художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «ДИВОСВІТ» на базі навчально-виховного комплексу «Вишгородська районна гімназія «Інтелект» - загальноосвітня школа І ступеня» 18 листопада була проведена ОБЛАСНА КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «ГЕРОЇ СЕРЕД НАС: СУЧАСНІ ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ».

героїсереднас_доднягідностіісвободи

Конференція була проведена з нагоди Дня Гідності та Свободи, її метою є виховання в дітей та учнівської молоді патріотизму, розвиток їхніх творчих інтересів з краєзнавства та науково-дослідницької роботи, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України. Цей захід став підсумком обласної пошукової акції «Герої серед нас: сучасні захисники України».
Вітали юних дослідників-краєзнавців гості конференції: начальник відділу освіти Вишгородської районної державної адміністрації Фороща Тетяна Володимирівна, співробітники Вишгородського історико-культурного заповіднику Перегуда Вадим Едуардович і Черткова Анастасія Леонідівна, завідуюча відділом Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» Субач Ольга Ігорівна.
З особливою пошаною учасники заходу привітали родичів Героїв Небесної Сотні: маму Ігоря Пехенька - Надію Степанівну, дружину і доньку Володимира Кіщука - Наталію та Ольгу.
Учасниками конференції стали близько 170 учнів, вихованців та педагогів професійно-технічних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів Київської області. Захід проходив у два етапи. На пленарному засіданні були представлені найкращі дослідження, відбулося нагородження, виступи гостей конференції. Потім краєзнавці презентували свої роботи в чотирьох секціях конференції. Теми, які були представлені, є надзвичайно актуальними і болючими для нашої країни: «Революції гідності присвячується», «Сучасні захисники України», «Доля переселенців», «Виховуємо патріотів», «Пам'ятки Другої світової війни».

героїсереднас_деньгідностіісвободи

героїсереднас_деньгідностіісвободи

героїсереднас_деньгідностіісвободи

героїсереднас_деньгідностіісвободи

героїсереднас_деньгідностіісвободи

героїсереднас_деньгідностіісвободи

Часто у юних доповідачів тремтіли голоси і бриніли сльози на очах. Слухаючи їхні розповіді, не могли втримати сльози всі присутні. Це був не формальний захід, а прояв щирої поваги і захоплення своїми земляками-героями, свідчення того, що сумні події в Україні і доля людей, які страждають від них, небайдужа нашим дітям.
Вихованці вокальної студії «Візерунок» Вишгородського районного Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» відкрили й завершили конференцію піснями про рідну Україну, про її героїв, про прагнення бути справжніми українцями - і ці пісні були дуже співзвучні з настроєм усіх учасників цього заходу.

«Україна - це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи!» - це слова Президента України у зв'язку із встановленням у календарі пам'ятних дат Дня Гідності та Свободи в Україні.
Тож нехай його відзначають саме так, як того дня, - неформально, небайдуже, щиро.