Конкурс юних екскурсоводів

19.11.2012

У Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» пройшов другий конкурс юних екскурсоводів Вишгородського району, організований співробітниками музею спільно з Вишгородським районним Центром художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт».

І від самого початку конкурсу і журі, і гості були захоплені екскурсоводами-конкурсантами. Розкажемо про найбільш цікаві і змістовні виступи.

ekskursovod 1

Учень Димерської гімназії Павло Савицький блискуче провів екскурсію по першому об’єкту – макету бліндажа генерала армії Миколи Ватутіна. Упевнено та чітко висвітливши матеріал про усі експонати, що були в бліндажу, розповівши біографічні подробиці життя полководця, він довів свою компетентність та володіння точними знаннями того, про що говорив; бездоганно відповів на запитання членів журі та бліц-вікторини, за що й був удостоєний І місця та грошової винагороди.

<p style=

Оксана Мартинкова з Лютізької ЗОШ, можливо, не настільки володіла собою, як її попередник, але її виступ був настільки емоційним, що у слухачів на очах виступили сльози. Вона розповідала про найпотаємніше: про листи солдатів з фронту рідним та близьким, коханим, друзям, про непросту службу військових листонош.

ekskursovod 3

Цікавою була розповідь юної дослідниці Яни Шиян з Синяківської ЗОШ про пілотку. Екскурсовод прослідкувала історію появи пілотки як елементу військової форми, яка починалася з «forage cap», що надягали англійські кавалеристи на початку вісімнадцятого століття; потім була розповідь про історію цього головного убору в російській та радянській арміях. Жінкам, до речі, вони дуже пасували, що й продемонструвала Яна.

ekskursovod 4

Змістовним був виступ В’ячеслава Федорова з Новопетрівської ЗОШ №1 про засоби для переправи, які використовували солдати при форсуванні річки. Скільки тіл наших співвітчизників поглинули холодні води Дніпра у ті листопадові дні... Екскурсовод використав у розповіді спогади очевидця та зачитав лист бійця Коркіна. В’ячеслав за свій виступ отримав ІІ місце та грошову премію.

ekskursovod 5

Лещинська Анна з Литвинівської ЗОШ так змістовно і докладно розповіла про влаштування найбільш визнаного символу Другої світової війни танк Т-34, що переконала членів журі: ІІІ місце і грошову нагороду потрібно вручити саме їй.

Підводячи підсумки спільного проекту «Шляхами подвигу на Вишгородщині» і другого конкурсу юних екскурсоводів, заступник директора Центру творчості «Дивосвіт» Наталія Сахарова подякувала за трудомістку роботу всім учасникам заходу та працівникам музею за допомогу, яку надали співробітники учням у підготовці матеріалів, відзначивши надзвичайно високий рівень знань юних істориків та їхнє небайдуже ставлення до культурних та історичних цінностей.