«Юні пам’ять збережуть». Конкурс екскурсоводів-музеєзнавців Вишгородського району

04.05.2015

Районний конкурс екскурсоводів-музеєзнавців «Юні пам'ять збережуть» в рамках проекту «Пам'ятати заради майбутнього», присвяченого 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ій річниці завершення Другої світової війни, Вишгородський районний Центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» проводив спільно з Національним музеєм-заповідником «Битва за Київ у 1943 році».

екскурсоводи_дивосвіт_музей

У приміщенні музею зібралися юні екскурсоводи з навчальних загальноосвітніх закладів району: Гаврилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., Новопетрівської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. №3, Синяківської загальноосвітньої школи І-ІІ ст., Литвинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., Демидівської спеціалізованої школи, Старопетрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., Вишгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1, Катюжанської спеціалізованої школи.

екскурсоводи_дивосвіт_музей

Учасників конкурсу привітали директор Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», заслужений працівник культури України Вікован Іван Петрович та методист Вишгородського районного центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» Сахарова Наталія Геннадіївна. Оцінювало виступи учасників конкурсу компетентне незалежне журі, до складу якого увійшли: керівник шкільного музею Київської ЗОШ № 239 Бобров Олег Зіновійович, методист центру туризму і краєзнавства Оболонського району Гашев Олександр Михайлович та голова Всеукраїнського фонду пошуку «Пам'ять» Крисько Михайло Олексійович.

У свої виступах учасники конкурсу розповідали про експонати шкільних музеїв і пов'язані з ними цікаві історії, які вдалося дослідити школярам. Теми виступів були різноманітними: «Подвигу жити в віках», «А серед нас жили такі герої...», «Гімнастерка», «Партизанська землянка», «Історія одного листа», «Пам'ятати минуле заради майбутнього», «70-й річниці визволення Катюжанки присвячується».
Усі виступи були цікавими і пізнавальними, кожний мав свої тільки йому притаманні особливості, свої «родзинки». І це відмітило журі конкурсу.

екскурсоводи_дивосвіт_музей

Найкращими було визнано:
І місце - Олександра Пождема, учениця 10 класу Вишгородської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Пождема Олександра за виступ на тему «Екскурсійний маршрут «А ми тую славу збережемо».
ІІ місце - Цирин Каріна, учениця 8 класу Синяківської ЗОШ І-ІІ ст. за виступ «Гімнастерка».
ІІІ місце - Левченко Анастасія, учениця 9 класу Литвинівської ЗОШ І-ІІІ ст. за виступ на тему «Партизанська землянка».

екскурсоводи_дивосвіт_музей

Традиції спільної роботи Центру творчості «Дивосвіт» та Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» з проведення щорічного районного конкурсу екскурсоводів-музеєзнавців «Юні пам'ять збережуть» в нинішніх умовах набувають зараз нового значення, адже інтерес до історії рідного краю у школярів зростає разом із патріотичним піднесенням, яке переживає нині наше суспільство, що в свою чергу сприяє активізації краєзнавчого руху серед учнівської молоді району, їхній пошуково-дослідницькій діяльності з увічнення бойових подвигів захисників Батьківщини та вшанування трудівників тилу в роки боротьби з фашизмом. Наразі у молодого покоління виникає надзвичайне бажання пишатися своїм народом, Батьківщиною, її історією, тож завдання педагогів і громадськості - плекати ці почуття у душах дітей, адже саме такі почуття є основою для виховання якісно нового покоління громадян та запорукою успішної держави України.