Форум патріотів «ПАМ’ЯТАТИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО»

07.05.2015

5 травня у Вишгородському районному Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» відбувся районний форум патріотів «Пам'ятати заради майбутнього», присвячений 70-річчю Великої Перемоги.
Форум зібрав близько чотирьохсот учасників: делегації зі шкіл району та міста, юних краєзнавців і митців, журналістів і представників керівництва району та громадських організацій.

форум_пам'ятатизарадимайбутнього

Подія розпочалася акцією «За мирну Україну» - учасники форуму пройшли ходою вулицями Вишгорода з прапорами України та квітами, вшанували пам'ять полеглих на Братській могилі хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам'ятника Невідомому солдату.

форум_пам'ятатизарадимайбутнього

форум_пам'ятатизарадимайбутнього

У фойє «Дивосвіту» учасники форуму ознайомилися з виставковими експозиціями: вернісаж творчих робіт учасників районного мистецького огляду-конкурсу «Пам'ятати заради майбутнього» та експозиції шкільних музеїв, що висвітлюють події Другої світової війни.

форум_пам'ятатизарадимайбутнього

Як завжди на початку травня, напередодні Дня Перемоги, учні з ради зразкового музею Бойової слави Вишгородської школи №1 завітали до ветеранів, аби привітати їх зі святом і запросити на зустріч. На жаль, героїв війни все менше залишається з нами, вік і здоров'я вже не дозволяють їм приходити на зустрічі з молоддю, як колись. На наш форум завітав Іван Іванович Чертков, який розповів про свій фронтовий шлях. І йому, і всім ветеранам юні майстри з мистецьких студій «Дивосвіту» передали сувеніри, виготовлені власноруч, також вони отримали подарунки від Спілки підприємців Вишгородщини.

форум_пам'ятатизарадимайбутнього

Концертно-публіцистична програма «Пам'ятати заради майбутнього» не залишила в залі жодного байдужого глядача. І це тому, що її учасники надзвичайно близько до серця прийняли тему війни, яка зараз дуже болісно сприймається молодим поколінням, адже ті події, про які знали тільки з книжок і розповідей, раптом стали дуже близькими і зрозумілими, тому що знову хтось втрачає на війні рідних і близьких.

Дійсно зі сльозами на очах дивилися всі композицію-пролог «Дороги війни», якою розпочали програму артисти з творчого об'єднання «Різні Люди». Як самі актори, так і глядачі дійсно переживали в ті хвилини страшу звістку про початок війни, бомбардування Києва у перший її день, прощання з найріднішими людьми, біль втрат і велич героїзму простих людей, які заплатили за перемогу своїм життям, мріями, молодістю.

форум_пам'ятатизарадимайбутнього

Драматично і щемко звучали поезії Ліни Костенко, Анни Ахматової, Роберта Рождественського у композиції «Різних Людей» та пісенна лірика Костянтина Симонова і Расула Гамзатова - пісні «Жди меня» і «Журавлі» у виконанні Андрія Харкевича і студії «Візерунок».

форум_пам'ятатизарадимайбутнього

Горе матерів і глибину їхнього страждання дуже зворушливо і проникливо передали композиція «Мальви» студій «Соло» та «Ліберті», українська народна пісня «Летіла зозуля» від студії «Доремікс», вірш «Балада про матір» у виконанні Марини Іллєнок з гімназії «Інтелект».

форум_пам'ятатизарадимайбутнього

Краєзнавці з гуртка «Історія рідного краю. МАН» Діана Ященко та Еріка Бєлка розповіли про події та героїв війни на Вишгородщині, Анастасія Левченко з історико-краєзнавчого клубу «Легіон» провела відеоекскурсію музейною експозицією Литвинівської школи «Землянка».

Пам'ять поколінь і наше тривожне сьогодення перепліталося у виступах юних артистів: пісня «Ти пам'ятай» у виконанні Олександри Македон з Вищедубечанської школи, патріотична композиція «Україна єдина», створена театрально-естрадною студією «Лицедії», хореографічна композиція «З Україною в серці» від студії хореографічних мініатюр «Пролісок», пластичний етюд «Чекання» від студії «Viva», авторська пісня Яніни Кулиняк «Обереги», яку вона виконала зі своєю вихованкою Марією Джваршеішвілі, - все знаходило живий відгук у глядача.

Учасників форуму привітали заступник голови Вишгородської районної адміністрації Валентина Духота та голова Вишгородської районної ради Ірина Побідаш.
Наприкінці форуму директор Центру творчості «Дивосвіт» відзначила грамотами ради шкільних музеїв та найактивніших краєзнавців району, вручила дипломи найкращим учасникам районного огляду-конкурсу «Пам'ятати» заради майбутнього». До нагород додали свої подарунки меценати: Благодійний фонд Святої Ольги та Всеукраїнська громадська організація «Молода країна».

форум_пам'ятатизарадимайбутнього

Україна - в серці кожного з нас. Квітучу і мирну Україну відстоювали наші діди і прадіди у Другій світовій війні. Квітнуть червоні маки на тих полях, де колись точилися криваві бої... Розквітли вони і того дня в руках наших артистів і в душі кожного, хто долучився до цієї події, вшановуючи полеглих і живих, святкуючи визначну ювілейну дату Великої Перемоги.

 

  • Фотозвіт з форуму патріотів "ПАМ'ЯТАТИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО" можна подивитися на сторінках ЦТ "Дивосвіт" вконтакте і фейсбук