ТЕАТРАЛЬНА СУБОТА - 2015

31.03.2015

28 березня відбувся ІІІ Вишгородський відкритий фестиваль аматорських театральних колективів «ТЕАТРАЛЬНА СУБОТА».
Вже третій рік поспіль ми продовжуємо цю чудову весняну традицію - збиратися у останню суботу березня на мистецький уїк-енд у Вишгородському районному Центрі художньої творчості.
Цієї суботи ми зустрічали творчі колективи не тільки з Вишгорода, але й з Києва, з інших районів Київської області, і навіть з Миколаєва. Приємно зазначити, що наш театральний фестиваль вже має своїх прихильників і вірних друзів, а цього року і його географія розширилася.

театральна_субота-2015

Творчі роботи, представлені на фестивалі, були різноманітними за темами, жанрами, стилістикою. Були великі вистави і мініатюри, життєві драми і побутові комедії, поетичні етюди і казкові новели.
Професійне журі, склад якого залишається майже незмінним з часів першого фестивалю, відмітило, що рівень вистав і виконавська майстерність артистів-аматорів постійно зростає.

театральна_субота-2015

У номінації «Перспектива» дипломи отримали три творчі роботи: вистава-жарт «Всі хлопці - дурні!» за п'єсою К. Драгунської театрально-естрадної студії «Лицедії» Вишгородського Центру творчості «Дивосвіт», вистава «Фараони» за п'єсою О. Коломійця театрального гуртка «Карусель» центру творчості дітей та юнацтва міста Ірпеня та вистава «Звереныш» за п'єсою Н. Вібе театру-студії «Happyland» Київської школи №98.

Серед кількох представлених на фестивалі мініатюр: уривків з творів «Бояриня» Л. Українки та «Хозяйка гостиницы» К. Гольдоні зразкового художнього театру мініатюр «Мельпомена» Обухівського міського центру творчості дітей, юнацтва та молоді «Романтик» і мініатюр за жартами Г. Драпака «Ліфт» та «Як ми вуйка з'їли» театральної студії «Мельпомена» Бучанського центру позашкільної роботи - диплом «За кращу мініатюру» отримали останні роботи у виконанні Даніїла Майовського зі студії «Мельпомена» з Бучі.

Дипломи «За кращу сценографію» отримав театр-студія «Острів» з Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний»; «За кращі костюми» - творче об'єднання «Різні Люди» Вишгородського Центру творчості «Дивосвіт»; «За краще музичне оформлення» - дитяча театральна студія театру «Чорний квадрат».

Відмічені були також найкращі акторські роботи та режисура. Диплом «За найкращу режисерську роботу» отримала керівник творчого об'єднання «Різні Люди» Олена Титаренко. У номінації «Найкраща акторська робота» дипломи отримали: Анна Кабанець зі зразкового театру «Мельпомена» (м. Обухів), Олександра Пождема зі студії «Лицедії» (м. Вишгород), Даніїл Сивка зі студії «Драм Арт» (м. Славутич).

Серед акторів дипломами «Кращий актор» були відзначені Максим Дулгеров з театру «Острів» (м. Миколаїв) та Гліб Крупський зі студії «Драм Арт» (м. Славутич).
У номінації «Краща актриса» перемогу здобули Ніна Тараруєва з творчого об'єднання «Різні Люди» (м. Вишгород) та Катерина Гунько з театру «Острів (м. Миколаїв).

Спеціальну відзнаку журі «За акторський ансамбль та режисерський експеримент» отримала вистава «Похороните меня за плинтусом» за однойменною повістю П. Санаєва дитячої театральної студії Київського театру «Чорний квадрат».

Призерами фестивалю стали:
ІІІ місце - літературна вистава «ВыруЧАЙ» за віршами поетів-класиків театральної студії «Драм Арт» палацу дитячої та юнацької творчості міста Славутича;
ІІ місце - вистава за мотивами вибраних казок Є. Клюєва «Різні люди про різні речі» творчого об'єднання «Різні Люди» Вишгородського районного Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт»;
І місце - вистава «Сказки эти...» за казками О. С. Пушкіна театру-студії юного глядача «Острів» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний».

театральна_субота-2015

Відшуміла третя «Театральна субота», вона вийшла дійсно гомінкою, цікавою, бурхливою. Юні артисти були дуже задоволені творчим спілкуванням, яке завершилося своєрідним «капусником», під час якого вони і співали, і демонстрували навички сценічного бою, і показували кумедні мініатюри, і читали байки, і танцювали, і трюки демонстрували. А потім під час нагородження щиро раділи перемогам своїх тепер вже друзів, а не суперників. Словом, відтепер усі чекають на нові творчі зустрічі. І вони, звісно, будуть!